Obecné informace o přijímacím řízení 2024/2025

Přijímací řízení pro školní rok 2024/2025 se řídí platnou legislativou, zvláště zákonem č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a Vyhláškou MŠMT č. 422/2023 Sb., o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů. Do 1. ročníku školního roku 2024/2025 bude přijato nejvýše 90 uchazečů.

Pro detailnější informace navštivte webové stránky MŠMT či přímo portál přihláškynastřední.cz.

• Přijímací zkoušky jsou povinné na všechny obory zakončené maturitní zkouškou; konají se jednotnou formou – administrací je pověřeno Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (CERMAT)
  • Řádný termín jednotné přijímací zkoušky (JPZ) na naší škole je pátek 12. 4. 2024 (1. řádný termín), resp. pondělí 15. 4. 2024 (2. řádný termín).
  • Náhradní termín jednotné přijímací zkoušky (JPZ) na naší škole je pondělí 29. 4. 2024 (1. náhradní termín), resp. úterý 30. 4. 2024 (2. náhradní termín).
  • Časový rozvrh konání písemných testů 1., 2. a náhradních termínů jednotné zkoušky pro 1. kolo přijímacího řízení do 1. ročníku oborů středního vzdělání s maturitní zkouškou stanovený MŠMT (pdf).
  • Jednotná zkouška se z písemného testu v oboru Český jazyk a literatura letos v délce 60 minut a z písemného testu v oboru Matematika a její aplikace v délce 70 minut.
  • Uchazeč může od 1. 2. 2024 podat až tři přihlášky plně elektronicky, částečně elektronicky nebo jenom v listinné podobě (pořadí škol resp. oborů je na všech přihláškách stejné a rozhoduje o tzv. prioritizaci škol. Jde tedy o nesmírně důležitou volbu ukazující skutečný zájem uchazeče o danou školu (škola s prioritou 1 je ta, na kterou chce uchazeč nastoupit ze všeho nejvíce). Nejzazší termín podání přihlášky je úterý 20. 2. 2024 (elektronické podání, resp. otisk podacího razítka nebo datum osobního doručení do školy v případě listinné přihlášky).
    1. V případě, kdy se rozhodnete podat přihlášku doporučeným způsobem prostřednictvím digitálního informačního systému Cermatu Dipsy na základě prokázání totožnosti s využitím prostředku pro elektronickou identifikaci (Mobilní klíč eGovernmentu nebo Bankovní identita), budete mít k dispozici řadu předvyplněných údajů a informací, vyberete kýžené školy dle priroit Vašeho zájmu - 1. škola je ta s nejvyšší prioritou, nahrajete naskenované požadované přílohy a přihlášku přímo v systému potvrdíte a tím je její podání na všechny vybrané školy provedeno.
    2. V případě, kdy se rozhodnete podat přihlášku tzv. výpisem s podporou digitálního informačního systému Cermatu Dipsy bez prokázání totožnosti s využitím prostředku pro elektronickou identifikaci (Mobilní klíč eGovernmentu nebo Bankovní identita), nebudete mít k dispozici řadu předvyplněných údajů - ty budete muset do elektronického formuláře doplnit, vyberete kýžené školy dle priroit Vašeho zájmu - 1. škola je ta s nejvyšší prioritou, nahrajete naskenované požadované přílohy a přihlášku v systému Dipsy uložíte a poté třikrát (pokud se hlásíte na 3 školy) vytisknete a doručíte všem vybraným školám (výpis lze vyplnit opakovaně zkušebně – dokud nebude podepsaná přihláška střední škole doručena, zůstane skryta). Doručením vytisknuté přihlášky na všechny vybrané školy je tímto přihláška podána.
    3. V případě, kdy se rozhodnete pro klasické podání prostřednictvím tiskopisu (nejméně doporučované), vyplníte formulář editovatelné Přihlášky ke vzdělávání - studiu na střední škole (ve formátu pdf), s předvyplněným kódem naší školy: 79-41-K/41 Gymnázium, a podáte s požadovanými přílohami (hodnocení na vysvědčení za 1. a 2. pololetí školního roku 2022/2023 a 1. pololetí školního roku 2023/2024 a doklady o aktivitách uchazeče za školní rok 2021/2022, 2022/2023 a 2023/2024) v listinné podobě na každou školu samostatně.
  • Editovatelný formulář hodnocení na vysvědčeních z předchozího vzdělávání na základní škole (ve formátu pdf). Základní škola by Vám tento dokument měla vystavit spolu s podpisem/razítkem školy.
  • Aktivity nad rámec běžných školních povinností za školní roky 2021/2022, 2022/2023 nebo 2023/2024 (účast a umístění v olympiádách, soutěžích, projektech, zájmová činnost apod.) dokládá uchazeč v písemné podobě nejpozději do pátku 26. 4. 2024.
  • Žádost o prominutí zkoušky z ČJL a žádost o konání jednotné zkoušky z matematiky v ukrajinském jazyce (ve formátu pdf) pro uchazeče s dočasnou ochranou.
  • Informativní seznam soutěží a přehlídek MŠMT (školní rok 2021/2022, školní rok 2022/2023 a školní rok 2023/2024).
  • Potvrzení lékaře na přihlášce nebude na naší škole vyžadováno.

Aktuální informace budou průběžně zveřejňovány zde, v případě potřeby se neváhejte obrátit na vedení školy.

Datum poslední aktualizace stránky: 18. 1. 2024