Studio GyMo – divadelní soubor Gymnázia, Pardubice, Mozartova 449

Gymnázium, Pardubice, Mozartova 449 zahájilo ve školním roce 2020/2021 činnost Studia GyMo, vlastního divadelního souboru, jehož aktuální obsazení čítá 20-24 studentů školy.

Cílem Studia GyMo je vyhledávání a rozvíjení talentů a prohlubování kreativního myšlení studentů, vzdělávání v netradičním oboru, příprava vlastních projektů pro vrstevníky, ale i širší veřejnost, vytváření silné základny moderní mládeže s maximálně možným kulturním rozhledem, zvyšování zájmu o všeoborovou uměleckou tvorbu a posilování kulturního vědomí a důležitosti kultury pro život člověka. V dramatickém souboru tedy najdou uplatnění ti, které obecně baví divadlo, rádi zpívají, tancují a poznávají nové zkušenosti.

Studio GyMo vedou bývalí absolventi našeho gymnázia a studenti vysoké školy mající dlouholeté zkušenosti s řízením dramatického souboru, Hana Nálevková a Jan Bolehovský, kteří budou svým svěřencům nejen předávat základy herecké profese, ale nastudují s nimi i vlastní představení, jež bude poté uvedeno ve slavnostní premiéře publiku z řad školy i širší veřejnosti.

Školní rok 2023/2024

Premiéra Prima sezóny

Prima sezóna

Ve středu 4. října 2023 měla premiéru divadelní hra našeho školního divadelního klubu, hudební retro komedie s názvem Prima sezóna. Samotné představení se volně inspirovalo filmovým muzikálem Rebelové a pojednává tak na jedné straně o partičce tří vojenských zběhů, Vojtovi, Bobovi a Emanovi, na straně druhé o třech maturantkách gymnázia, Tereze, Bugyně a Žofce. Děj byl posazen tematicky do jara a léta roku 1968 a odehrával se těsně před tragickou vojenskou invazí do Československa. V hlavních rolích se blýskli Natálie Klárová, Mikuláš Kalousek, Agáta Šlechtová, Matyáš Burda, Lucie Blažková a Petr Bezpalec a zdárně jim sekundovali Jáchym Vohradník, Ester Kachlíková, Radim Hubert Kopiště, Jan Sebránek, Tomáš Martin Holub, Klára Novotná, Jana Patočková, Stanislav Hladík, Veronika Fučíková, Petra Honková, Jakub Kosa, Jakub Nermuť a jako speciální host našeho představení pan učitel Tomáš Voltr. Režie byla pod taktovkou pana učitele Jana Bolehovského, zdárný průběh představení zajistily svojí pomocí a asistencí rovněž slečny Lucie Stehlíková a Hana Nálevková. Samotné představení mělo veliký úspěch, který byl umocněn zejména při závěrečné děkovačce, kdy došlo k tzv. “standing ovation”neboli potlesku vestoje. Celkově se tak jednalo o jednu z nejvíce povedených premiér v historii Studia GyMo a publikum již s nedočkavostí vyhlíží nejbližší reprízy.

Agáta Šlechtová (G2.C), Matyáš Burda (G3.A), Mikuláš Kalousek (G3.B)

Archiv událostí

Derniéra Dívčí války

Derniéra Dívčí války v Dolní Rovni

V sobotu 4. března 2023 se uskutečnila slavnostní derniéra naší neotřelé a rozverné komedie Dívčí válka. Představení se konalo v sále sokolovny v Dolní Rovni, účast diváků byla hojná a naši herci si poslední možnost zahrát Dívčí válku velmi užili, což potvrdil i bouřlivý potlesk více než spokojeného publika během závěrečné děkovačky. S Dívčí válkou se diváci i herci rozloučili, již nyní však můžeme za naše Studio GyMo slíbit jedno: Něco se opět chystá! A bude to stát za to...

Studio GyMo

Dívčí válka

Dívčí válka v aule gymnázia

Ve dnech 14. 10. a 21. 10. 2022 jsme měli možnost zhlédnout divadelní představení "Dívčí válka", které zahráli žáci našeho gymnázia. Tato inscenace se odehrála v aule naší školy, z tohoto důvodu (malý prostor) jsme zde nemohli vidět vše tak, jak bylo možno vidět na premiéře ve velkém sále pardubického Skautského centra. Nicméně na našem zážitku to rozhodně neubralo. Úsměvnou satiru na známou pověst o dívčí válce jsme si užili až do konce s úsměvem. K vidění byla vzpoura českých žen proti mužům, lov kanců v březovém háji, věštění jako v antických Delfách a boj za lásku dvou mladých lidí. V hlavních rolích jsme mohli vidět Natálii Klárovou, Tomáše Kachlíka a Jáchyma Vohradníka, které doprovázeli další znamenití herci z řad našich spolužáků. Těšíme se na další povedená představení našeho školního divadelního studia GyMo.

Kateřina Bakulová (G2.C), Kateřina Dubská (G2.C), Adam Tihon (G2.C)