Domů

Gymnázium, Pardubice, Mozartova 449 
Školní rok 2019/2020

 

Úspěchy našich studentů ve školním roce 2019/2020

Basketbal

Basketbalistky lehce ovládly okres

V pátek 4. 10. se uskutečnilo okresní kolo v basketbalu dívek. Naše děvčata byla jako již řadu posledních let naprosto bezkonkurenční. Zvítězila rozdílem třídy ve všech čtyřech utkáních a snadno si zajistila postup do krajského kola. Gratulujeme a dál držíme palce.

Mgr. Marek Procházka, sekce TV


Atletika

Ani v kraji naši atleti nenašli sobě rovných

Ve středu 25. 9. se ve Svitavách konalo krajské kolo Středoškolského atletického poháru. I přes výrazná oslabení obou družstev z důvodu zranění podali naši chlapci i děvčata skvělé výkony, které jim zajistily jednoznačná vítězství ve svých kategoriích. Stejně jako loni tedy obě družstva postoupila na mistrovství republiky do Ostravy. Držíme jim palce a přejeme všem pevné zdraví a žádná další zranění.

Mgr. Marek Procházka, sekce TV


Atletika
Atletika

Atletická esa z Mozarťáku!

Ve středu 18. 9. proběhlo na Městském stadionu na Dukle okresní kolo Středoškolského atletického poháru. Ani atypicky uspořádaný časový plán nerozhodil žádné z našich družstev a jako vítězné týmy postupují děvčata i chlapci do krajského finále, které se koná příští týden ve Svitavách. Držte nám pěsti, „republika“ by oběma týmům slušela!

Mgr. Erika Macková a Mgr. Marek Procházka, sekce TV


Přespolní běh

Bronz pro Sylvu Neradovou v přespolním běhu

V úterý 17. 9. jsme se v areálu dostihového závodiště Agrofert Park zúčastnili okresního kola v přespolního běhu, který je součástí XXVI. Regionální olympiády dětí a mládeže. Dívčí družstvo ve složení Sylva Neradová (G4.B), Andrea Matějková (G3.A), Veronika Kantová (G2.B), Bára Pušová (G2.C) a Karolína Nittingerová (G1.A) vybojovalo skvělé druhé místo. V hodnocení jednotlivců Sylva Neradová stála na bedně. Chlapecké družstvo ve složení Tadeáš Tomiška (G4.A), Marek Zelenka (G4.B), Martin Špás (G4.B), Adam Friede (G3.A), Adam Cirkl (G3.A) a Matěj Votruba (G3.B) si letos doběhlo pro pěkné čtvrté místo. V jednotlivcích nejlépe zaběhl Marek Zelenka. Oba týmy svým umístěním zajistily potřebné body do RODM okresu Pardubice. Vřelé díky všem za příkladnou reprezentaci naší školy!

Mgr. Erika Macková, sekce TV


Olympiáda

Druhé místo v krajské Olympiádě dětí a mládeže 2018/2019

V pondělí 16. 9. 2019 proběhlo v sále Jana Kašpara na Krajském úřadě v Pardubicích slavnostní vyhlášení XVII. ročníku Olympiády dětí a mládeže Pardubického kraje za školní rok 2018/2019. V konkurenci 26 středních škol se naše gymnázium umístilo na druhém místě a převzalo ocenění z rukou náměstka primátora Jakuba Rychteckého, pardubického radního René Živného a předsedy pardubické krajské organizace ČUS Luboše Bäuchla. Obrovský dík patří všem, kteří reprezentovali v jednotlivých sportech a přispěli tak k celkovému vynikajícímu umístění.

Mgr. Erika Macková, sekce TV


IESO 2019

Pavel Trávníček z G3.B zlatý v mezinárodním kole olympiády IESO 2019

Ve dnech od 27. 8. až 5. 8. 2019 se Pavel Trávníček z G3.B účastnil mezinárodního kola olympiády ve vědách o Zemi IESO 2019 v Jižní Koreji a zvítězil v kategorii ESP. Olympiády se účastnilo celkem 165 studentů ze 43 zemí světa. Náročná soutěž sestávala z tříhodinového testu zaměřeného na atmosférické a hydrosférické jevy, poté následoval další tříhodinový test na téma geologie a astronomie. Večer téhož dne pak jednotlivé republikové týmy pracovaly na další části olympiády s názvem ESP, která spočívala ve vypracování a prezentaci posteru v předem daných týmech na téma Influence of climate change and impacts on typhoons in East Asia. Následující den čekala na soutěžící práce v terénu na praktických úlohách jako např. fyzikální pokusy na měření hustoty, či poznávání hornin na výchozech v horském masivu. Den před vyhlášením se studenti pohybovali kolem města Jinju v nejjižnější části poloostrova. Zde se v místním slínovci nacházejí významné pozůstatky po druhohorních živočiších, jako jsou různé dinosauří stopy, stopy prvních ptáků, či geologické prvky jako čeřiny, či mudcracks. Na těchto stanovištích  účastníci vypracovávali poslední část olympiády zvanou ITFI, která spočívala ve vytvoření prezentace o vzniku těchto geologických jevů.
Gratulujeme Pavlovi za skvělou reprezentaci školy a přeji mnoho dalších úspěhů v soutěžích Amavet a SOČ.

RNDr. Květa Sýkorová, garant soutěží


Macau

Sylva Neradová stříbrná na soutěži CASTIC 2019

Naše studentka Sylva Neradová se vrátila z finále všečínské studentské odborné soutěže CASTIC 2019 (China Adolescents Science and Technology Innovation Contest) s mezinárodní účastí se stříbrnou medailí. Soutěž se uskutečnila v Macau v Číně ve dnech 20. - 26. července 2019. Česká republika byla zastoupena už potřetí v 34-leté historii této prestižní čínské soutěže. Jedná se o největší vědeckou akci pro studenty základních a středních škol v Číně. Soutěže se tento rok zúčastnilo 588 finalistů s 437 projekty z 56 zemí světa, včetně Číny. Zahraničních projektů bylo 86, projekty hodnotilo 188 hodnotitelů.
„Tropické klima, zářivá světla a spousta zábavy. Takový byl pobyt v Macau a účast na mezinárodní soutěži CASTIC. Na této události se setkalo přes 500 studentů středních škol z celého světa, aby odborné porotě i laické veřejnosti předneslo svůj projekt, na kterém pracovali. Nabídka byla bohatá – robotika, matematika, enviromentální vědy, chemie, biologie i humanitní obory. Stejně tak pestrá byla i paleta účastníků – od plavých Norek až po tmavé Nigerijky, od šarmantní francouzštiny až po zpěvnou kantonštinu. Naše česká delegace, čítající 3 různé projekty, zaznamenala na tomto nabitém poli skvělých výsledků. Dvě bronzové a jedna stříbrná medaile zdobily naše kufry při zpáteční cestě. Osobně mi cesta přinesla inspiraci, odpočinek a způsob, jak si udělat nové přátele.“
Sylva Neradová, G4.B

Děkujeme Sylvě za skvělou reprezentaci školy a získání stříbrné medaile za obhajobu projektu Phosphatases Pho15p dephosphorylate 2-P-Glycolate.

RNDr. Květa Sýkorová, garant soutěží


Středoškolák roku 2019

Martin Žihlo finalistou soutěže Středoškolák roku 2019

Martin Žihlo (G3.A) se umístil mezi 68 finalisty soutěže Středoškolák roku 2019. V konkurenci více než 160 středoškoláků z celé země se probojoval mezi úzkou skupinu finalistů a v posledním červnovém týdnu si v Praze převzal čestné vyznamenání za svoji práci. Gratulujeme nejenom Martinovi, ale i dalším našim aktivním a úspěšným žákům, kteří reprezentují nejenom naši školu, ale celý region.

Mgr. Petr Harbich, zástupce ředitele pověřený řízením školyŠkolský portál
Pardubický kraj
EU OPVK

Úvodní stránka
Gympl roku 2016
Facebook profil
Verze stránek 25.55, 14. 10. 2019
© 2007 - 2019 · Mgr. Petr Harbich