Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart Gymozart
 

Úspěchy našich studentů ve školním roce 2023/2024

Ultimate frisbee

Mozarťák boduje v SŠL v ultimate frisbee!

Letos jsme se v rámci středoškolské ligy v ultimate frisbee zatím zúčastnili dvou podzimních kvalifikací v Hradci Králové a v Brně, abychom si vybojovali místo ve finále SŠL. V Hradci Králové jsme se postavili proti těžké konkurenci, ale nakonec jsme si s troškou štěstí přece jen odnesli první místo! Toto vítězství nás ještě více motivovalo do kvalifikace v Brně, kde jsme čelili týmům z různých částí republiky a nakonec jsme si odvezli třetí místo. Celkem jsme během obou kvalifikací získali 15 bodů, což je skvělý výsledek, a ukázali jsme tak, že naše gymnázium skrývá talenty nejen ve školních lavicích, ale i na hřišti!

Klára Švecová (G4.B)


Krajské kolo basketbal dívky

Okres, nebo kraj, Mozarte vyhraj!

Jako by se tímto heslem řídily naše basketbalistky. V pátek 20. 10. rozpoutaly doslova peklo pod vysokými koši a deklasovaly všechny své soupeřky rozdílem ne jedné, ale hned několika tříd. Nyní už je čeká kvalifikace na mistrovství republiky, což bude o poznání větší oříšek.
Gratulujeme a držíme palce!

Sekce TV


Okrskové kolo florbalu

Florbalisté postupují do okresního kola

Okrsek jsme zvládli, teď už to bude jen těžší Ačkoliv se celkové skóre nemusí zdát nikterak přesvědčivé, každý, kdo mohl sledovat florbalové zápasy našich chlapců, může říct, že na hřišti jasně dominovali. Po menších problémech, které se postupem času podařilo eliminovat, se chlapcům podařilo vyhrát všechna tři utkání v rámci okrsku a teď postupují do okresu. Ten již bude o poznání těžší, jelikož se tam objeví další velcí favorité na postup do kraje. Uvidíme, zdali se našemu družstvu podaří probojovat se ve jménu Mozartu až do kraje.

Matyáš Burda (G3.A)


Volejbalisté stříbrní

Volejbalisté v okrese stříbrní

Ani chlapci naší školy na turnaji ve volejbalu nezklamali. Ve sportovní hale v Holicích předvedli skvělé výkony a zaslouženě získali stříbrné medaile. Je nutné podotknout, že měli stejný počet bodů jako vítěz turnaje, proto muselo rozhodnout skóre. Za předvedenou hru jim patří velký dík.

Sekce TV


Volejbalistky na vítězné vlně

I naše volejbalistky na vítězné vlně

Po vzoru basketbalistek se v úterý 10. 10. vydaly obhájit loňské prvenství také naše volejbalistky. Cesta za triumfem ale byla z jejich pohledu mnohem trnitější. Už rozlosování základních skupin naznačovalo, že dostat se do bojů o medaile nebude žádná procházka růžovým sadem. Ve čtyřčlenné skupině se setkala tři nejlepší družstva a bylo jasné, že jedno musí z kola ven. Naše děvčata v náročné situaci obstála a i přes prohru se silným „Dašákem“ postoupila do play-off. V něm pak po snadném semifinále narazila ve finálovém utkání opět na své největší rivalky z „Dašáku“. V tomto zápase ale od začátku naprosto dominovala a téměř bezchybnou hrou nenechala nikoho na pochybách, kdo bude i letos v našem okrese kralovat. Gratulujeme a držíme palce do krajského kola.

Sekce TV


Okresní kolo v basketbalu

Okresní kolo v basketbalu

Dne 6. 10. se v hale na Dukle uskutečnilo okresní kolo v basketbalu, do kterého se zapojilo 11 týmů. Naši chlapci s lehkostí vyhráli základní skupinu a po zajímavém souboji v semifinále postoupili přes těžkého soupeře SPŠE. Ve finále podlehli po velkém boji Gymnáziu Dašická o jeden koš, a brali tak druhé místo. Všem chlapcům děkujeme za výborné výkony, zodpovědný přístup a vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Jaroslav Macek, sekce TV


Basketbalistky ovládly okres

Basketbalistky v tréninkovém módu ovládly okres

Ve čtvrtek 5. 10. se konalo okresní kolo v basketbalu dívek. Od začátku turnaje nebylo pochyb, jaké družstvo bude ověnčeno vavříny. Naše děvčata doslova deklasovala všechny své soupeřky a pohodlně dokráčela k triumfu. Gratulujeme a držíme palce do kola krajského.

Sekce TV


Legie 2023

Šestice z G2.A zabodovala ve finále soutěže Legie v Olomouci

Dne 22. 9. se náš šestičlenný tým z G2.A zúčastnil krajského kola branné soutěže Legie v areálu pardubického Zámečku. Celostátní branná soutěž je každoročně připravována v duchu vojenského výcviku a činnosti našich vojáků během 1. světové války. Díky tomu zkouškou prošly nejen naše vědomosti, ale také sportovní a týmové dovednosti. Nakonec jsme si odnesli 2. místo spolu s postupem do celorepublikového kola, které se uskutečnilo 5. 10. v lanovém parku v Olomouci. Tam nás čekaly nejen úkoly vázané na boje na Doss Alto, které probíhaly na italské frontě roku 1918, ale také mnoho lanových překážek. Z celkových 14 týmů jsme si odnesli krásné 7. místo a mnoho týmových zážitků.

Adéla Švejdová, G2.A


Krajské kolo atletického poháru

Naši sportovci se dočkali ocenění!

Ve čtvrtek 14. září se v sále Jana Kašpara konalo slavnostní vyhlášení XX. ročníku Olympiády mládeže Pardubického kraje. Děvčata a chlapci našeho gymnázia si v minulém školním roce vedli ve všech disciplínách opravdu skvěle, a proto mohli převzít pohár za konečné druhé místo.
Gratulujeme a věříme, že letos se nám podaří vystoupat ještě o stupínek výš.

Sekce TV


Krajské kolo atletického poháru

Slavíme postup do krajského kola atletického poháru

Za příjemného počasí babího léta oba týmy z naší školy nezklamaly a vybojovaly postup do krajského kola Středoškolského poháru v atletice. Týmový duch a skvělé individuální výkony byly hlavními atributy našeho postupu. Děkujeme za vzornou reprezentaci a těšíme se na pokračování za 14 dní v Chrudimi.

Sekce TV


Přespolní běh

V přespolním běhu jsme na stupních vítězů

Regionální olympiáda dětí a mládeže, která čítá několik sportů a které se každoročně účastníme, začíná vždy soutěží v přespolním běhu. Chlapecké družstvo ve složení Jakub Klec (G4.C), Lukáš Dašek (G3.B), Adam Burget (G3.C), Mikuláš Kalousek (G3.B), Matouš Pavlík (G2.A) a Radim Kopiště (G2.C) zvládlo distanci 4,5 km jako 4. nejlepší tým. Dívčí družstvo ve složení Magdaléna Kubíková (G3.A), Veronika Vaňková (G3.C), Adéla Goláňová, Alexandra Tichá (obě G2.A), Alžběta Kuhnová (G2.C) a Terezie Šmídová (G1.A) se popralo s tříkilometrovou vzdáleností ještě lépe a obsadilo třetí příčku. V jednotlivcích si Matouš Pavlík doběhl pro stříbro a Terezie Šmídová pro bronz.
Vřelé díky všem za příkladnou reprezentaci našeho gymnázia!

Mgr. Erika Macková, sekce TV


Školský portál
Pardubický kraj
OP JAK Šablony I

Úvodní stránka
Gympl roku 2019
Škola doporučená zaměstnavateli 2019
Facebook profil
Instagram profil
Naše stránky nesbírají cookies :)! Neshromažďujeme žádné informace o vás.
Prohlášení o přístupnosti webu
Verze stránek 30.54, 29. 11. 2023
© 2007 - 2023 · Mgr. Petr Harbich